معرفی امکانات و مزایای خانه پیش ساخته فولادی

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. معرفی امکانات و مزایای خانه پیش ساخته فولادی

در این مقاله به شناخت مزایای خانه پیش ساخته فولادی میپردازیم . به طور کلی ، خانه، ویلا و تمامی سازه هایی که در پوشش سقف و دیواره خود دارای ورق فولادی و یا کلا از جنس فلز و فولاد باشد . خانه پیش ساخته فولادی گفته می‌شود . برای مثال کانکس های مسکونی ساخته شده از ساندویچ پانل و یا ورق های گالوانیزه و آلوزینک ، از دسته از خانه های پیش ساخته فولادی می‌باشد .

برای مشاوره طراحی و ساخت ویلای خود با تیم هوم زود در ارتباط باشید:

۲۳۱ ۷۷ ۴۴۴ – ۰۲۱

۶۲۶۲ ۸۶۰ ۰۹۱۰

در حالت کلی ، سازه های پیش ساخته فلزی در ساختار خود از پروفیل های فولادی و ورق های فلزی استفاده نموده‌اند و از این جهت با این نام در بازار شناخته می‌شوند .

مزایای ، خانه پیش ساخته ، فولادی
مزایای ، خانه پیش ساخته ، فولادی

مزایای خانه پیش ساخته فولادی چیست ؟

همانند تمامی خانه های پیش ساخته و یا سنتی ، فلزی و یا غیر فلزی ، امکانات و مزایای  نامحدودی می‌تواند برای سازه های پیش ساخته فولادی در نظر داشت . از سیستم های گرمایشی و سرمایشی متنوع گرفته تا لوله کشی ، سیم کشی ، نور پردازی و …

البته تمامی امکانات مورد استفاده در سازه پیش ساخته فولادی دارای قیمت و هزینه های متفاوت از هم نوع خود می‌باشد . برای مثال می‌توان برای یک سازه پیش ساخته فولادی به منظور حراست و نگهبانی امکانات زیر را درون ساختمان به کار برد .

1- سیم کشی برق و تلفن

2- لوله کشی آب و گاز

3- سیستم تهویه مناسب

4- سیستم گرمایشی و سرمایشی معمولی مانند کولر آب و یا گازی به همراه بخاری

5- درب و پنجره فلزی و مقاوم در برابر سرقت ، آب و هوا و رطوبت

6- فضای کافی برای استراحت و فعایلت نگهبانان

7- نصب ظرف شویی و تعبیه یک آشپزخانه کوچک در صورت نیاز

مزایای خانه پیش ساخته فولادی ، باعث شده تا کاربرد بسیاری برای مردم داشته باشد که عبارتند از :

خانه ، ویلا ، اتاقک ، کانکس و… فولادی در موارد و مصارف فراوانی کاربرد دارد . از سکونت و تفریح گرفته تا کارگاهی و سرویس بهداشتی ، خانه پیش ساخته فلزی کاربرد دارد . برای مثال می‌توان به موارد زیر در رابطه با کاربرد خانه های پیش ساخته فلزی اشاره نمود .

1- ایجاد محلی برای سکونت موقت و تفریحی در خارج از شهر مانند باغ، روستا و یا مزرعه

2- ایجاد محلی برای سکونت دائمی یک خانواده در داخل شهر به صورت ویلایی یا معمولی

3- ایجاد محلی برای فعالیت های شغلی مانند تولیدی ساز های پیش ساخته

4- ساخت انواع سرویس های بهداشتی در ابعاد متنوع همراه با حمام

مزایای ، خانه پیش ساخته ، فولادی
مزایای ، خانه پیش ساخته ، فولادی

از مهمترین مزایای خانه پیش ساخته فولادی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1- هزینه‌های مهندسی کمتر

2- نصب اسان و سریع

3- قوی و بادوام

4- قابلیت جابجایی و نصب در مکان دیگر

5-  هزینه های تعمیر و نگهداری پایین

6- قابل ‌استفاده برای مصارف گوناگون

7- مناسب  برای ایجاد هر نوع سازه در مسافت‌های دوردست

8- قیمت مناسب

ویژگی های خانه های پیش ساخته فولادی

خانه های پیش ساخته فلزی یکی از انواع سازه‌های پیش ساخته به شمار می‌روند که به دلیل ویژگی‌هایی چون قیمت اقتصادی فولاد ، حمل و نقل آسان و امکان استفاده از فلز در اشکال مختلف بسیار مورد توجه مهندسین ساختمانی قرار گرفته‌اند . بزرگ‌ترین مزایای خانه های پیش ساخته فولادی در ایران، سرعت بالای اجرای پروژه‌های ساختمانی و عمرانی با این متریال پیش ساخته است. سازه‌های پیش ساخته فلزی انواع متفاوتی دارند . انبارها ، گاراژ ، سوله ، کانکس و … از جمله رایج‌تری سازه‌هایی هستند که می‌توان برای ساخت آن‎ها از فلز پیش ساخته استفاده کرد .

تفاوت سازه فلزی با سایر سازه ها

ازلحاظ صرفه‌جویی در هزینه ، انعطاف‌پذیری ، سرعت ساخت و نصب هیچ‌کدام از سازه‌ های دیگر نظیر چوب و بتن قابلیت رقابت با سازه‌های فلزی را ندارند . همچنین به خاطر اینکه  ورق های فولاد در کارخانه و بر طبق استاندارد و نظارت‌های دقیق تولید می‌شود . آن را از هر لحاظ از سایر سازه‌ها متمایز می‌کند . سازه های فلزی امکان اتصال به چندسازه فلزی دیگر و توسعه را داشته و فضای کمتری را در مقایسه با بتن و چوب برای حمل و نصب اشغال می‌کند . میانگین وزن آن ها در مقایسه با سازه‌های بتنی  به حدود نصف کاهش یافته است . این سازه ها در مقابل تنش های کششی نسبت به سازه‌های بتنی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند .

فلز از مواد قابل بازیافت بوده و در طول عمرش به ‌آسانی بازیافت می‌شود. و باعث شده سازه‌ های پیش‌ ساخته فلزی تأییدیه برنامه‌های ساختمان‌های سبز را در جهان کسب کنند . حجم 80 میلیون تنی بازیافت فولاد نشانگر اهمیت این مطلب می‌باشد .

مزایای ، خانه پیش ساخته ، فولادی
مزایای ، خانه پیش ساخته ، فولادی

ساندویچ پنل های فلزی ساخته‌شده نوع دیگری از سازه‌ های پیش‌ ساخته فلزی هستند که به ما امکان ساخت انواع سقف‌ها ، دیوارها  و سایر محصولات را می‌دهد تا ساختمان یا پارکینگ یا سقف منزل خود را مطابق میل و سلیقه خود بسازیم . دیواره‌ های این پنل ها  قابل ‌انعطاف می‌باشد تا در شرایط لازم دامنه عملکرد سازنده را افزایش دهند . انعطاف‌پذیری پانل‌ها همچنین باعث مقاومت در برابر شرایط طوفان و زمین ‌لرزه می شود . همچنین سبکی وزن ، آن‌ها را مناسب حمل با انواع جرثقیل‌ها کرده است .

آیا ساخت خانه های پیش ساخته فولادی محدودیت دارد؟

استفاده از سازه‌های فلزی پیش ساخته هیچ محدودیتی ندارد و می‌توان برای ساخت خانه و ویلاهای پیش ساخته نیز از آن استفاده کرد . فولادهایی که برای ساخت خانه پیش ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرند. به صورت سفارشی و اختصاصی برای همان پروژه تولید می‌شوند و همین موضوع منجر به مقاومت بالای سازه‌های فلزی می‌شود . ساخت قطعات خانه‌های فلزی پیش ساخته و نصب آن‌ها در محل ، در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌پذیرد ؛ از همین‌رو در پروژه‌هایی که زمان بسیار حائز اهمیت است ، ساخت خانه های پیش ساخته فلزی توصیه می‌شود .

 سؤالی که مطرح میشود این است که ساخت خانه های پیش ساخته فولادی چقدر زمان میبرد ؟

همان‌طور که می‌دانید مفهوم سازه های پیش ساخته ، ساختن و تکمیل کردن اجزای یک سازه در کارگاه یا کارخانه و منتقل کردن آن‌ها به محل پروژه است . سازه های پیش ساخته فولادی نیز به همین ترتیب ساخته و نصب می‌شوند .

 زمان ساخت و نصب خانه های پیش ساخته فولادی به نقشه ساختمان و فاکتورهایی چون ابعاد سازه بستگی دارد . آن چیزی که موجب برتری و مزایای خانه پیش ساخته فولادی میشود این است که قطعات سازه‌های فلزی در مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به سازه‌های چوبی و بتنی ساخته و نصب می‌شود . در میان انواع سازه های پیش ساخته ، خانه های پیش ساخته فولادی را می‌توان جزو باکیفیت‌ترین و مقاوم‌ترین سازه‌ ها دانست.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده و مطالب برای شما آموزنده، مفید و علمی بوده باشد. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان ما در هوم زود و دنیزوود برای طراحی و اجرای ویلا پیش ساخته و محوطه سازی مانند روف گاردن،تراس و…. تماس بگیرید تا اطلاعات جالب و مفید تری در این باره دریافت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button