خرید ویلای شیشه‌ ای | نمای شیشه برای چه نوع ویلاهایی قابل اجرا است؟

ویلا‌های شیشه‌‌ای به دلیل باز نشون دادن فضای داخلی و ایجاد فضای مینیمالیستی این روز‌‌ها بیشتر مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. اما پیش از هر چیز باید بدانیم که نوع ساخت و هزینه‌ی این ویلا‌ها به چه صورت بوده و تا چه حد ایمنی این ویلا‌ها تضمین می‌شود. شرکت هوم زود به عنوان پیشگام‌های طراحی ویلای مدرن سابقه‌ی بیش از 5 سال در طراحی، آماده‌ی طراجی و اجرای ویلای شیشه‌ای در سرتاسر ایران است.

ویلا شیشه‌ ای 360 درجه

تصور این که شب هنگام خواب به جای سقف، چشم اندازی رو به آسمان داشته باشد؛ هر کسی را وسوسه به خرید چنین ویلایی می‌کند. ویلا‌های تمام شیشه‌ای یا 360 درجه این‌روز‌ها در کشور‌های اروپای غربی طرفداران بسیاری دارد. هرچند هزینه‌ی یک ویلای تمام شیشه بسیار گزاف و شاید غیر اقتصادی به نظر بیاید و دردسر‌هایی مانند مجوز را دارد. اما افرادی هستند که حاضرند برای این زیبایی بهای غیر اقتصادی را پرداخت کنند.

طرفداران سبک‌های مینیمال، ویلاهای شیشه‌ای فلت را معمولا انتخاب می‌کنند. ویلای فلت علاوه بر ظاهر مینیمالیستی که دارد از لحاظ اقتصادی نسبت به سایر سبک‌ها ارزان تر است. شیشه‌های انتخابی برای سبک فلت می‌توانند از یک جنس و ضخامت باشند. بنابراین اجرای این نوع ویلا سریع تر پیش می‌رود. ویلا‎های سوئیسی را اصولا تمام شیشه نمی‌سازند. به طور کلی زیبایی ویلای سوئیسی به سقف‌های آن بستگی دارد.

 انتخاب نوع شیشه

  • شیشه‌های مخصوص ویلا از نظر ساختاری باید ضد گرد و غبار باشند.
  • اشعه UV را از خود عبور ندهند.
  • عایق صوتی باشد.
  • به آسانی تمیز شود.
  • ضد زلزله باشد.
  • بار مرده را به سازه‌ی ویلا منتقل نکند (بار مرده وزن قسمت‌های ثابت ساختمان است؛ راه پله‌ها، کف، بام وزن تجهیزات و …) هرچند در سازه‌های سبک وزن بار مرده بسیار کم بوده، اما همین مقدار کم نیز بهتر است به سازه منتقل نشود.

در مورد خانه‌های شیشه‌ای با متراژ بالا در خانه چندین ستون اضافه می‌شود. به طور کلی طراحی این سبک ویلا کار آسانی نیست، حتی ممکن است محدودیت نقشه نیز داشته باشید پس پیش از خرید، حتما از طراح سوالات خود را بپرسید.

 

معایب

  • در صورتی که شیشه‌های شما از جنس نامناسب برخوردار باشد، آلودگی صوتی به داخل منتقل می‌شود.
  • در برابر آتش مقاومت کمتری نسبت به سایر سازه‌ها دارد.
  • دما داخلی ویلا در فصل‌های گرم بیشتر می‌شود.
  • در حمل و نقل بسیار حساس بوده و کوچکترین اشتباهی هزینه‌ی دوباره به همراه دارد.

قیمت ویلای شیشه‌ای

قیمت این ویلاها همانند سایر ویلا‌ها تعیین می‌شود. همین‌طور انتخاب نوع شیشه و متر مربع شیشه‌ی به کار رفته در این ویلا‌ها قیمت را دستخوش تغییر می‌کند. اما اگر تقریبی بخواهیم مساحبه کنیم، قیمت ویلای شیشه‌ای در بهمن سال 1401 از متر مربعی 14 میلیون تومان شروع می‌شود. توجه داشته باشید با افزایش متراژ این قیمت به صورت متر مربعی افزایش خواهد داشت و این قیمت در اصل برای یک ویلای حدودا 50 متری است.

امنیت خانه شیشه‌ای در زلزله

تصور افراد این‎طور است که اجرای این ویلا‌های در مناطق زلزله‌ خیز کار خطرناکی است، اما همانطور که در بالا ذکر کردیم چنانچه منتقل کننده‌ی بار مرده نباشد، خطرناک نیستند. پس پیش از خرید مطمئن باشید پلان ویلای مورد نظر شما ضد زلزله طراحی شده است.

حرف آخر

برای مشاوره در زمینه‌ی انتخاب و خرید ویلای شیشه‌ای می‌توانید با کارشناسان هوم زود به شماره‌ی ۰۹۱۰۸۶۰۶۲۶۲ در ارتباط باشید. یا از اینستاگرام ما برای دیدن نمونه کار بیشتر دیدن فرمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 42 میانگین: 4.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up
Call Now Button