پروژه کلبه سوییسی شاندیز

پروژه کلبه سوییسی شاندیز به درخواست کارفرما جناب آقای سلیمانی در شهریور ماه سال 1400 توسط تیم هوم زود طراحی و اجرا گردید. اجرای این ویلا با فوندانسیون به مدت 60 روز کاری به طول انجامید.

کلبه سوئیسی در دسته سازه های مدرن قرار دارد. هرچند که در ابتدا برای ساخت آن از چوب درختان استفاده می کردند. امروزه از مصالح مختلفی برای ساخت کلبه سوئیسی استفاده می کنند. کلبه سوئیسی با نام ویلا A فریم یا مثلثی نیز نامگذاری شده است. به این دلیل A فریم گفته می شود که ظاهر آن شبیه A انگلیسی است. البته شباهت بیشتری به مثلث دارد (مثلث متساوی الساقین یا متساوی الاضلاع).

این کلبه به صورت یک، دو یا سه طبقه نیز طراحی و ساخته می شود. دیوارهای بیرونی آن در واقع همان سقف ‌خانه محسوب می‌شود. به عبارت دیگر دو ضلع مثلث به عنوان سقف و دیوار کلبه در نظر گرفته می شود.

طبقه بالای آن نیز بیشتر شبیه اتاق زیر شیروانی است. اتاق زیر شیروانی یک فضای دوست داشتنی است که نوستالژیک را ایجاد می‌کند. دیوارهای روبرو دارای درب ورودی بزرگ یا تمام شیشه هستند. دیوار پشت را نیز می توانید به سلیقه خود پنجره قرار دهید.

برخی افراد نگاهی بیش از یک اقامتگاه تفریحی به آن دارند. گاهی برای سکونت دائم کلبه سوئیسی را انتخاب می‌کنند. به این دلیل اگر زیر بنا و متراژ آن کم است می توانند در کنار یک ساختمان معمولی را بنا کنند.

کلبه پیش ساخته سوئیسی

در گذشته این کلبه تماماً از چوب ساخته می شد. در حال حاضر کلبه سوئیسی به صورت یک ساختمان معمولی ساخته نمی شود. بلکه در گروه سازه های پیش ساخته قرار می گیرد. سازه های پیش ساخته ساختمان های سبک فلزی یا بتنی هستند.در پروژه ویلای سبک سوییسی شاندیز از اسکلت فلزی بهره برده شده است.

سازه یا خانه های پیش ساخته، ساختمان هایی هستند که بخش قابل توجهی از مراحل ساخت در خارج از سایت و در کارخانه انجام می‌شوند. این قسمت ها اسکلت، دیوارهای باربر یا غیر باربر، کف و سقف را شامل می شود.

قطعات پیش ساخته تمام یا بخشی از خانه یا ویلای کلبه سوئیسی را تشکیل می دهد. با توجه به روش و نوع مصالح، در انواع مختلف ساخته می‌شود. انواع سازه های پیش ساخته در اکثریت موارد به صورت ترکیبی طراحی می‌شوند.

کلبه مثلثی یا سوئیسی به دو صورت طراحی و ساخته می‌شود:

 • کلبه پیش ساخته قابل حمل: تمام بخش ها و دکوراسیون داخلی در کارخانه طراحی می شود. مصالح مورد استفاده شامل ورق های pvc، ساندویچ پانل و… می شود.
 • کلبه پیش ساخته غیر قابل حمل: حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد از مراحل اصلی سازه در کارخانه ساخته می‌شود.

که طراحی پروژه کلبه سوییسی شاندیز نیز بدین صورت بوده است.

کلبه سوئیسی، سازه ای همیشگی

این سازه نیز مانند تمام سازه ها و ساختمان های معمولی ویژگی ها و مزیت هایی دارد که به شرح زیر می باشد:

  • سبکی همیشگی: این سبک یا طرح از کلبه هرگز از مد نمی‌افتد. در هر زمان می‌تواند نظر مشتری را به خود جذب کند. به ویژه زمانی که به صورت ترکیبی ساخته می شود. هزینه ساخت این نوع سازه نسبت به کلبه های دیگر بسیار پایین تر است. به دلیل اینکه یک سازه پیش ساخته محسوب می شود.
  • نور طبیعی: نور خورشید در این کلبه به راحتی نفوذ می کند. می توانید از هر جهت که دوست دارید پنجره یا تراس قرار دهید. طراحی آن ها به سلیقه شما بستگی دارد. می توانید دیوارهای جلو و عقب را به صورت تمام شیشه انتخاب کنید. تداعی کننده سبک مدرن است.
  • تاق زیرشیروانی: یک رویای همیشگی است. می توانید به عنوان اتاق خواب در نظر بگیرد. فضایی دنج و آرام را به وجود می آورد.
  • سرعت در طراحی و اجرا: از زمانی که شما قصد ساخت یک کلبه مثلثی را داشته باشید تا پایان پروژه، مدت زمان کوتاهی طول خواهد کشید. یکی از ویژگی‌های مهم کلبه دوست داشتنی و جذاب سوئیسی است.
  • مناسب برای مناطقکوهستانی: برای مناطق پربارش و برف مناسب است، زیرا به هیچ عنوان آب به داخل سازه نفوذ نمی‌کند.
  • مناسب برای مناطق کوهستانی: برای مناطق پربارش و برف مناسب است، زیرا به هیچ عنوان آب به داخل سازه نفوذ نمی‌کند.

انتخاب نمای بیرونی و داخل کلبه سوئیسی

سعی کنید نمای داخل و بیرون را با یکدیگر ترکیب کنید. برای ساخت کلبه به سبک کلاسیک از متریال هایی که تداعی کننده کلبه جنگلی هستند استفاده کنید، مانند چوب طبیعی، ترمووود یا چوب پلاست.

در سبک مدرن کلبه را به گونه ای طراحی می کنند که ورودی کاملا شیشه ای باشد. نور را به طور کامل به داخل کلبه دعوت می کند. یک سبک مدرن و بسیار محبوب است.

برای پوشش نمای بیرونی می توانید از مصالح و کامپوزیت های جدید انتخاب کنید. از مصالح باکیفیت و مرغوب ورق های pvc، سفال، آجر های نسوز، سمنت برد، چوب پلاست، ترمووود و… را می توان نام برد.

برای نمای داخل و پوشش سقف و دیوار گزینه‌های متعددی وجود دارد. کناف (به تنهایی یا در ترکیب با رنگ یا کاغذ دیواری)، ترمووود، چوب پلاست، چوب طبیعی، پارکت و… بسیار باکیفیت و مقاوم هستند.

هر فرد می تواند با توجه به سلیقه و بودجه، متریال های مورد نظر را برای ساخت کلبه سوئیسی انتخاب کند.

در نمای پروژه ویلای سبک سوییسی شاندیز از چوب پلاست و نمای شیشه ای بهره برده ایم.

پروژه ویلا شاندیز
پروژه ویلا شاندیز
پروژه ویلا شاندیز
پروژه ویلا شاندیز
پروژه ویلا شاندیز
پروژه ویلا شاندیز

اطلاعات پروژه

پروژه :ویلا

کارفرما : آقای سلیمانی

زمان اجرا :شهریور۱۴۰۰

متریال اجرایی : چوب پلاست

کد طرح :  ۲۱۱

متراژ پروژه : 45 متر مربع

تعداد خواب :-

 

star_rate
 • آدرس : شاندیز،مشهد

star_rate

ویدئو های اخیر

پروژه های ویلا پیش ساخته هوم زود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button